Favoriler

Favorilerinize eklediğiniz tüm çözümleri burada görüntüleyin.

Henüz favorilerinize hiçbir şey eklemediniz

Oyununuzu geliştirmenize yardım edebilecek çözümler bulmak için tüm dünyayı gezin. En sevdiklerinizi işaretleyin, burada gösterilsin.

Tüm çözümleri göster

Abonelik API'leri

Oyununuza, aboneliğe özel özellikler ekleyin

Google Play

Oyuncuların içerik ve özelliklere sürekli erişebilmesini sağlamak için Google Play Faturalandırma hizmeti üzerinden abonelik satın.

Google Play'in abonelik platformunu kullanarak abonelik tabanlı oyunlarınızı geliştirmek için gerekli araç ve yol gösterici bilgilere erişin. Daha fazla müşteri çekmenize ve elde tutmanıza yardımcı olacak özelleştirilebilir abonelik seçeneklerine ve yönetim özelliklerine erişim sunan Google Play Faturalandırma hizmetini hızlı ve kolay bir şekilde kurabilirsiniz.

Oyuncularınızın bildikleri, güvenilir ve güvenli bir deneyim yaşayabilmesi için ödeme süreçlerini Google Play üstlenir. Böylece finansal işlemleri hiçbir zaman oyununuz üzerinden yapmak zorunda kalmazsınız.

Analytics

Oyununuz için benzersiz önem taşıyan öğeleri ölçün

Firebase

Oyununuz hakkında daha iyi kararlar almak için oyuncu edinmeden uygulama kullanımına kadar tüm süreci kapsayan oyuncu analizlerini kullanarak mobil analiz araçlarını yeniden tasarlayın.

Arama, YouTube, Google Play ve daha pek çok platformu kullanan milyarlarca kişiye oyununuzu tanıtarak, analizleri işlemlere dönüştürün. Böylece oyununuz için daha etkileşimli ve değerli müşteriler bulun.

AdMob uygulamanızı Firebase'e bağladığınızda Analytics raporlarınız reklam metriklerini ve AdMob gelirlerini de içerir. Bu da size oyuncularınızın yaşam boyu değeri ve oyun içi reklamcılık stratejinizin performansı hakkında daha detaylı bir görünüm sunar.

Analytics

YouTube Analytics ile kitleniz hakkında detaylı bilgi edinin

Youtube

Kimlerin izlediğini, neleri izlemekten hoşlandıklarını ve hangi videoların size en fazla parayı kazandırabileceğini öğrenin.

YouTube Analytics, kanalınızın nabzını tutar. Neyin işe yarayıp neyin yaramadığını görmek için trendleri nasıl keşfedeceğinizi öğrenin. İzleyicilerinizi ve onların davranışlarını anlayarak başarıya giden yoldaki engelleri kaldırın ve başarılı bir kanal oluşturun.

YouTube'daki video erişiminizi, kitle etkileşiminizi, kanalınızı kimlerin izlediğini ve daha fazlasını öğrenmek için YouTube Analytics'ten faydalanın.

Android Studio

Her Android cihaz için yüksek kalitede oyunlar geliştirin

Android

Gelişimizini hızlandırın ve tüm Android cihazları için en kaliteli oyunları geliştirin.

Çalışan oyununuzu yeniden başlatmak zorunda kalmadan kod değişikliklerini oyununuza aktararak kodlama ve yineleme hızınızı hiç olmadığı kadar artırın. Tüm cihaz türlerinde APK oluşturmak için ihtiyaç duyduğunuz esnekliği sağlayan Android Studio ile derlemeleri sınırlama olmadan yapılandırın.

Oyun geliştirmenin o kadar da ilginç olmayan kısımlarını basitleştiren GUI araçlarını kullanarak yorucu görevleri ortadan kaldırın, zengin ve bağlantılı oyunlar oluşturun.

Android vitals

Önemli verilerinizi sürekli takip ederek oyununuzun kararlılığını artırın

Google Play

Kilitlenme oranından pil kullanımına kadar pek çok metriği kaydeden ve bunları kullanışlı bir gösterge tablosunda gösteren Android Vitals, oyununuzun kararlılığını artırmanıza yardımcı olur.

Tüm önemli verilerinizi tek bir yerde izleyebilmek, kötü davranışları teşhis etmenize ve düzeltmenize yardımcı olarak oyununuzun tam olarak istediğiniz şekilde performans göstermesini sağlar.

Google Play Store, anonimleştirilmiş raporlar oluşturmak için kullanım ve teşhis bilgilerini bir araya getirerek hataları ortadan kaldırmanıza ve kullanıcı deneyiminizi iyileştirmenize yardımcı olur.

Aşamalı sunumlar

Aşamalı sunum yöntemini kullanarak uygulama güncellemelerinin güvenle yayınlayın

Google Play

Bir uygulama güncellemesini üretim ve test kanallarında güvenle yayınlamak için Google Play Console'daki aşamalı sunum yöntemini kullanın.

Kilitlenme raporlarını ve oyuncu geri bildirimlerini takip etmenizi sağlayan aşamalı sunum yöntemiyle oyuncularınızın belirli bir kısmına ulaşın. Güncellemenizi herkesle paylaşmaya hazır olana kadar, aşamalı sunumla ulaştığınız oyuncuların oranını zamanla artırabilirsiniz.

Hem yeni hem de mevcut kullanıcılar aşamalı sunum güncellemeleri alabilir. Güncellemeyi alacak kullanıcılar her yeni sürümde rastgele seçilir. Böylece elinizde değişken bir test grubu olur.

Canlı Etkinlikler

Oyunculara gerçek zamanlı olarak erişin ve onlarla gerçek zamanlı etkileşim kurun

Youtube

YouTube Live ile oyunculara kolayca erişin ve onlarla kolayca etkileşim kurun. İster büyük bir oyun gösterimi yayınlayın, ister canlı Soru-Cevap oturumları düzenleyin veya haftalık güncellemelerinizi paylaşın, araçlarımız her durumda akışınızı yönetmenize ve izleyicilerle gerçek zamanlı olarak etkileşim kurmanıza yardımcı olur.

YouTube Live ile yeni kitlelerle bağlantı kurabilir, önemli bir anı öne çıkarabilir, hayranlarınızla daha derin bağlar oluşturabilir, yaratıcılığınızın sınırlarını zorlayabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz.

İzleyicilerinizin canlı yayınınızda olanlara nasıl tepki verdiğini gerçek zamanlı olarak görmek için canlı sohbet özelliğini kullanarak izleyicilerinizin katılımını sağlayın. Canlı yayın bittikten sonra içeriğinizin etkisini daha da artırmak için vurgulama klipleri oluşturabilirsiniz.

Cloud Firestore

Oyun verilerini küresel ölçekte depolayın ve senkronize edin

Firebase

Sunucuları Cloud Firestore ile yönetmek zorunda kalmadan mobil ve web oyunlarınızın verilerini depolayın, senkronize edin ve sorgulayın.

Benzer verileri depolamak için hiyerarşi oluşturun. Böylece ihtiyaç duyduğunuz bilgilere, anlamlı sorguları kullanarak kolayca ulaşın. Güçlü, kullanıcı tabanlı güvenlik sayesinde çevrimiçi veya çevrimdışı cihazlardaki verileri senkronize ederek ortak deneyimler ve gerçek zamanlı oyunlar oluşturun.

Powered by Google’ın depolama altyapısı olan Cloud Firestore işletmenize uyum sağlamak ve size oyununuzu geliştirmeye odaklanma fırsatı sunmak üzere tasarlanmıştır.

Crashlytics

Üretim sorunlarını izleyin ve düzeltin

Firebase

Firebase'in güçlü kilitlenme raporu özelliği sayesinde kararlılık sorunlarını daha hızlı takip edin, önceliklendirin ve düzeltin.

Kilitlenme silsilelerini bağlamsal bilgi ve önem derecelerini içeren yönetilebilir bir sorun listesine dönüştürün. Böylece temel nedeni tespit edebilir ve önce hangi sorunu ele almanız gerektiğini anlayabilirsiniz. Yeni sorunlar, gerileyen sorunlar ve acil müdahale gerektirebilecek büyüyen sorunlarla ilgili gerçek zamanlı uyarılar, nerede olursanız olun hiçbir önemli kilitlenme sorununu gözden kaçırmamanızı sağlar.

Kilitlenme durumlarında öncelik belirlemeye ve sorun gidermeye harcadığınız zamanı azaltırken, oyuncularınızı mutlu eden oyun özellikleri geliştirmeye harcadığınız zamanı artırın.

Etkileşime yönelik uygulama kampanyaları

Oyuncuların oyununuzu yeniden keşfetmelerine yardım edin

Google Ads

Oyununuzu yükleyen oyunculara Google Arama, Görüntülü Reklam Ağı, YouTube ve daha pek çok platformda alakalı reklamlar göstererek onlarla yeniden bağlantı kurun.

Etkileşime yönelik uygulama kampanyaları; uygulamanızı indirip hiç oynamayan, oynamayı bırakan veya hiç satın alma yapmayan müşterilere ulaşarak onları uygulamanıza geri dönmeye davet etmenize ve sizin için önem taşıyan adımları hatırlatmanıza yardım eder.

Flutter Casual Games Toolkit

Flutter ile fikir aşamasındaki basit mobil oyununuzun lansmanını yapın

Flutter Casual Game Toolkit, geliştiricilerin fikir aşamasındaki basit oyunları çoklu platformlarda yayınlamalarına yardımcı olmak amacıyla Google geliştirici hizmetleri için kaynaklar, önceden oluşturulmuş modüller ve entegrasyonlar, topluluk alanları ve kredilerden oluşan bir başlangıç setidir.

Google Haritalar Platformu

Google Haritalar Platformu ile sürükleyici gerçek dünya tabanlı oyunlar geliştirin.

Google Maps

Google Haritalar Platformu ile zengin ve ilgi çekici oyunlar tasarlayarak oyuncularınızı dünyanın dört bir yanındaki gerçek konumlara yönlendirin.

Oyununuzu geliştirirken New York'tan Tokyo'ya kadar yüz milyonlarca 3D bina, yol, önemli nokta ve park verisinin dahil olduğu yüksek kaliteli verilerden faydalanabilirsiniz.

Dünya genelinde Google Haritalar altyapısı ve sunucuları ile geliştirme yapmak; daha kısa yanıt süreleri ve isteğe bağlı ölçeklendirme olanağı anlamına gelir.

Google Play Faturalandırma

Oyunlarınızda dijital içerik satma sürecini basitleştirin

Google Play

190'ı aşkın ülkedeki alıcıların kendi para birimleri veya başka bölgesel ödeme yöntemleriyle oyununuz içinde kolay ve güvenli işlemler yapmalarını sağlayın.

Oyunlarınızda, uygulama içi ürünler veya abonelikler gibi dijital içerikler satın. Google Play, ödeme işlemlerini sizin adınıza gerçekleştirir. Böylece finansal işlemleri hiçbir zaman doğrudan yürütmek zorunda kalmazsınız. Ayrıca müşterileriniz tutarlı ve bildikleri bir satın alma akışından faydalanır.

Google Play Faturalandırma Kitaplığı fatura geliştirme sürecini basitleştirir. Böylece siz, oyununuza özel mantığı uygulamaya odaklanabilirsiniz.

Google Play Faturalandırma

Oyunlarınızda dijital içerik satma sürecini basitleştirin

Google Cloud

190'ı aşkın ülkedeki alıcıların kendi para birimleri veya başka bölgesel ödeme yöntemleriyle oyununuz içinde kolay ve güvenli işlemler yapmalarını sağlayın.

Oyunlarınızda, uygulama içi ürünler veya abonelikler gibi dijital içerikler satın. Google Play, ödeme işlemlerini sizin adınıza gerçekleştirir. Böylece finansal işlemleri hiçbir zaman doğrudan yürütmek zorunda kalmazsınız. Ayrıca müşterileriniz tutarlı ve bildikleri bir satın alma akışından faydalanır.

Google Play Faturalandırma Kitaplığı fatura geliştirme sürecini basitleştirir. Böylece siz, oyununuza özel mantığı uygulamaya odaklanabilirsiniz.

Google Play Faturalandırma

Oyunlarınızda dijital içerik satma sürecini basitleştirin

Google Play

190'ı aşkın ülkedeki alıcıların kendi para birimleri veya başka bölgesel ödeme yöntemleriyle oyununuz içinde kolay ve güvenli işlemler yapmalarını sağlayın.

Oyunlarınızda, uygulama içi ürünler veya abonelikler gibi dijital içerikler satın. Google Play, ödeme işlemlerini sizin adınıza gerçekleştirir. Böylece finansal işlemleri hiçbir zaman doğrudan yürütmek zorunda kalmazsınız. Ayrıca müşterileriniz tutarlı ve bildikleri bir satın alma akışından faydalanır.

Google Play Faturalandırma Kitaplığı fatura geliştirme sürecini basitleştirir. Böylece siz, oyununuza özel mantığı uygulamaya odaklanabilirsiniz.

Google Play Instant

Oyuncuların oyununuzu yüklemeden önce oyununuzun hazır sürümünü denemelerine izin verin

Google Play

Google Play Instant ile oyuncular oyununuzu yüklemeden deneyebilir.

Hazır uygulamanızı Play Store, Google Arama, sosyal ağlar ve bağlantınızı paylaştığınız her yerde görünür kılarak Android oyununuzla kurulan etkileşimi ve yükleme sayınızı artırın.

Android’in uygulama yayınlama biçimi olan Android App Bundle sayesinde Google Play Instant deneyimi sunmak artık hiç olmadığı kadar kolay. Android Studio 3.3 beta ve sonraki sürümlerde bir uygulama paketi yapısı oluşturabilir ve bunu hem hazır hem de dinamik özellik modülleri içeren Google Play'de yayınlayabilirsiniz. Cocos ve Unity eklentileriyle hazır oyunlarınızı kolayca geliştirin.

Lansman öncesi raporlar

Gerçek cihazlardaki otomatik testlerden faydalanarak oyununuzdaki sorunları tespit edin.

Google Play

Lansman öncesi raporları, Firebase özelliklerini ve Android vitals'ı kullanarak oyununuzu geliştirin.

Lansman öncesi raporlar düzen sorunlarını belirlemek, kilitlenme teşhisi koymak, güvenlik açıklarını bulmak ve daha birçok işlemi gerçekleştirmek için otomatik testleri gerçek cihazlar üzerinde çalıştırır. Oyununuzun neresinde sorun olduğunu belirlemek, lansman aşamasında kullanıcılara mümkün olan en yüksek kaliteyi sunmanızı sağlar.

Tüm sorunları hızlı bir şekilde çözerek (özellikle de kullanıcılara sorunu düzelttiğinizi bildiren bir yanıt gönderirseniz) olumsuz yorumları tersine çevirebilirsiniz. Ayrıca yeni kullanıcılara daha iyi bir deneyim sunarak karşılığında daha iyi puan ve yorumlar alabilirsiniz.

Mağaza girişi denemeleri

Mağaza girişi denemeleriyle, sayfanızı ziyaret eden daha fazla kullanıcının yükleme yapmasını sağlayın

Google Play

Oyununuz için Google Play'deki en uygun simge, görsel, video ve açıklamaları bulmak amacıyla mağaza girişi denemelerini kullanarak yükleme sayınızı artırın.

A/B testi, oyuncularınızın alt kümelerindeki mağaza girişinizi değiştirmenize olanak tanır. Böylece yükleme sayınızı artırmanızı ve daha fazla kullanıcıyı elde tutmanızı sağlayan veri destekli değişiklikler yapabilirsiniz.

Mağaza girişi denemesi performans metrikleri saatlik olarak raporlanır. Böylece en iyi varyantı hızlıca uygulayabilir ve bulgularınızı onaylamak ve iyileştirmek için işlemi yineleyebilirsiniz.

Ödüllü reklamlar

Kullanıcıya öncelik veren reklamlarla reklam gelirinizi ve oyuncuları elde tutma oranınızı artırın

AdMob

Oyuncularınıza, uygulama içi ödüller karşılığında reklam izleme seçeneği sunun. Kullanıcılar oyun oynayarak, anketlere katılarak veya video izleyerek jeton, fazladan can veya puan gibi uygulama içi ödüller kazanabilir.

Ödüllü reklamlarla reklam gelirinizi, oyuncularınızı elde tutma oranınızı ve hatta uygulama içi satın almaları artırabilirsiniz. Oyuncular herhangi bir yazılım yüklemek zorunda kalmadan, reklamla etkileşim kurdukları için ödül alır.

Oyun sektöründeki en popüler reklam biçimlerinden biri olan ödüllü reklamlarla, para kazanma ve kullanıcı deneyimi arasında denge kurun.

Ön kayıt

Ön kayıt kampanyalarıyla lansman öncesi talebi yakalayın

Google Play

Google Play ön kayıt kampanyalarıyla tüketicinin ilgisini erkenden çekin ve lansman performansına ivme kazandırın.

Lansman öncesi pazarlamalar, farkındalığı artırmanızı ve lansmandan önce oyununuz hakkında merak uyandırmanızı sağlar. Ön kayıt açıldıktan sonra, mağaza girişiniz Play Store'da aranabilir hale gelir. Böylece oyuncular lansmandan önce oyununuz hakkında bilgi edinebilir ve oyununuza ön kayıt yaptırabilir.

Lansmandan önce pazarlama çalışmalarını artırarak merak uyandırın. Böylece lansmandan sonra yapılacak yüklemeleri artırabilirsiniz.

Oyun Sunucuları

Dünya çapındaki oyunculara kusursuz çok oyunculu oyun deneyimi sunun

Google Cloud

Mükemmel gerçek zamanlı oyun deneyimleri sunmak için özel oyun sunucularına ihtiyaç vardır ancak dünya genelindeki özel oyun sunucusu dağıtımlarını yönetmek kolay değildir.

Oyun sunucularınızı barındırmak ve yönetmek için Google Cloud’ın altyapı ve yönetilen hizmetlerinden faydalanarak oyun sunucusu envanterlerini dünya genelinde dağıtabilirsiniz.

Oyun sunucularınızı 3,8 Ghz'e varan inanılmaz hızlarda çalıştırın. Açık kaynağın esnekliğinden faydalanın ve tedarikçi firmaya bağımlı kalmayın. Oyun sunucusu envanterlerini manuel olarak yönetmek için yönetimi dilediğiniz zaman devre dışı bırakın.

Google Cloud'un, dünyanın dört bir yanında 100'ün üzerinde varlık noktasına sahip yüksek kaliteli özel ağıyla birbirine bağlanan 20 bölgesi sayesinde, oyun sunucularınızın oyuncularınızın yakınında olmasını sağlayın.

Oyun Veritabanları

Arka uç işlemlerinizi tümüyle yönetilen, ölçeklenebilir ve ilişkisel bir veritabanında çalıştırarak hem karmaşıklığı azaltın hem de güvenilirliği artırın.

Google Cloud

Dünya boyutu ve oyuncu sayısı katlanarak artarken çok oyunculu küresel oyunlar oyun sektörünü değiştiriyor.

Oyuncu deneyimleri gerçek zamanlı olarak, gecikme süresi düşük bir şekilde sunulmalıdır. Diğer yandan farklı platformlardaki ve ülkelerdeki oyuncular tutarlı bir deneyim beklemektedir.

Oyuncuların öngörülemeyen talepleri ölçeklendirme planları yapmayı ve riskleri azaltmayı zorlaştırırken, bakım dönemi ve ölçeklendirme hatası kaynaklı kapalı kalma süreleri gelir fırsatlarının kaçırılması anlamına geliyor. Sonuç olarak tüm bunlar, bir oyunun oyuncuların gözündeki saygınlığını tehlikeye atabiliyor.

Google Cloud’ın Cloud Spanner gibi veritabanı çözümleri günümüz oyunlarının tahmin edilemez ihtiyaçları için tasarlanmıştır. Küresel özel fiber optik ağımız ise bu çözümleri daha da güçlendirmektedir.

Oyunlar için Veri Ambarlama ve Analiz

Anlamlı oyuncu analizlerini keşfedin ve verileri tüm kuruluşunuzla paylaşın

Google Cloud

Google Cloud’un veri ambarlama ve analiz araçlarıyla, kullanıcı edinme aşamasından uzun vadeli katılım ve kullanıcıyı elde tutma aşamalarına kadar tüm oyuncu yaşam döngüsü boyunca sunulan deneyimi iyileştirin.

Oyuncularınızı daha iyi anlamak için petabaytlarca veriyi gerçek zamanlı olarak alın, dönüştürün ve analiz edin. Oyuncularınızı daha doğru şekilde segmentlere ayırın, kullanıcı edinme YG oranını artırın ve kullanıcıları uzun vadeli olarak elde tutma oranınızı yükseltin.

Sahte botları veya hile yapan insan oyuncuları hızlıca tespit etmek için AI'den faydalanarak ve kurallara dayalı sistemlerden uzaklaşarak oyuncuların oyun deneyimini iyileştirin. Makine öğrenimi destekli özellikleri kullanarak oyuncuların yeni oyunların zorluğuna uyum sağlamasına yardımcı olun ve eski oyunlarınızın ömrünü uzatın.

Oyunlar için Veri Ambarlama ve Analiz

Anlamlı oyuncu analizlerini keşfedin ve verileri tüm kuruluşunuzla paylaşın

Google Cloud

Google Cloud’un veri ambarlama ve analiz araçlarıyla, kullanıcı edinme aşamasından uzun vadeli katılım ve kullanıcıyı elde tutma aşamalarına kadar tüm oyuncu yaşam döngüsü boyunca sunulan deneyimi iyileştirin.

Oyuncularınızı daha iyi anlamak için petabaytlarca veriyi gerçek zamanlı olarak alın, dönüştürün ve analiz edin. Oyuncularınızı daha doğru şekilde segmentlere ayırın, kullanıcı edinme YG oranını artırın ve kullanıcıları uzun vadeli olarak elde tutma oranınızı yükseltin.

Sahte botları veya hile yapan insan oyuncuları hızlıca tespit etmek için AI'den faydalanarak ve kurallara dayalı sistemlerden uzaklaşarak oyuncuların oyun deneyimini iyileştirin. Makine öğrenimi destekli özellikleri kullanarak oyuncuların yeni oyunların zorluğuna uyum sağlamasına yardımcı olun ve eski oyunlarınızın ömrünü uzatın.

Özel mağaza girişleri

Belirli ülkeleri hedeflemek için özel mağaza girişleri oluşturma

Google Play

Özel mağaza girişlerini kullanarak uygulamanızın mağaza girişini, seçtiğiniz ülkelerdeki belirli kullanıcı segmentlerine daha cazip gelecek şekilde uyarlayabilirsiniz.

Oyununuz tüm dünyadan kullanıcılara hitap ediyorsa oyununuzun özelliklerini doğru bir şekilde öne çıkarmak ve en iyi yanlarını farklı ülkelerdeki kullanıcılarla uygun şekilde duyurmak için özel mağaza girişlerini kullanabilirsiniz. Ayrıca, özel mağaza girişlerini özellikle ön kayıt kampanyalarınız için kullanabilirsiniz.

Her özel mağaza girişi için uygulamanızın adını, simgesini, açıklamalarını ve grafik öğelerini özelleştirebilir, böylece oyuncularınızın kendileri için en uygun bilgiye ulaşmalarını sağlayabilirsiniz.

Play Oyun Hizmetleri

Google Play Oyun Hizmetleri sayesinde sorunsuz oturum açma ve çeşitli cihazlarda buluta kaydetme işlemlerini mümkün kılın

Google Play

Google Play Console'u kullanarak oyun hizmetlerini yönetebilir, oyununuzu yetkilendirmek ve kimlik doğrulaması yapmak için meta verileri yapılandırabilirsiniz.

Oyuncuların oyununuzda nasıl ilerlediğini, ne gibi harcamalar yaptığını ve hangi noktada oyununuzu oynamaktan vazgeçtiğini anlamak için analizlerden faydalanın. Oyununuzu geliştirebilecek metrikler ve geri bildirimleri kullanarak, oyuncuları elde tutma oranınızı artırın.

Google Play oyun hizmetleri Management API'sini kullanarak oyun meta verilerinizi kolayca güncelleyin. Google Play oyun hizmetleri Publishing API'si ile oyun üretiminizi ve dağıtım görevlerini otomatikleştirin.

Playable Locations API

Oyunları gerçek dünyaya taşıyın

Google Maps

Konum tabanlı oyunlarınız için gerçek coğrafi noktalara kolayca erişin, oyuncularınızın deneyimini hayatın içine taşıyın.

Playable Locations API'si, seçilmiş ve oluşturulmuş coğrafi noktalar (oynanabilir konumlar) içeren koleksiyonlar sunar. Her oynanabilir konum, konum tabanlı oyunlarda onarım deposu ve oyun ödülü gibi şeylerin oluşturulma noktaları olarak kullanılmaya ne kadar uygun olduklarına göre seçilir.

Oynanabilir konumlar kaldırım, park, oyun alanı, kent meydanı ve kamuya açık başka noktalar gibi önemli yerlerin yakınında olabilir.

Reklamlar

Herkesin izleyeceği, beğeneceği ve paylaşacağı usta işi YouTube videoları oluşturun

Youtube

Oyununuzu Youtube'da tanıtarak yeni oyunculara ulaşın ve onları etkileyin. Reklam öğelerinizi bir üst seviyeye taşımanıza ve kampanyanızı optimize etmenize yardım edecek araçları kullanmayı öğrenin.

YouTube ekosistemini tanıyın ve buradaki reklam içeriklerinin arkasındaki bazı stratejileri öğrenin. Kitlenize ulaşmanızı, onların dikkatini üzerinizde tutmanızı ve sevgilerini kazanmanızı sağlayacak bir medya planı oluşturun.

Eksiksiz bir strateji ve analiz araçları paketi sunan YouTube reklamları, mükemmel reklam öğeleriyle potansiyel oyuncuları hedefleyerek oyununuzun kitlesini büyütmenize yardım eder.

Reklamlar

Herkesin izleyeceği, beğeneceği ve paylaşacağı usta işi YouTube videoları oluşturun

Google Cloud

Oyununuzu Youtube'da tanıtarak yeni oyunculara ulaşın ve onları etkileyin. Reklam öğelerinizi bir üst seviyeye taşımanıza ve kampanyanızı optimize etmenize yardım edecek araçları kullanmayı öğrenin.

YouTube ekosistemini tanıyın ve buradaki reklam içeriklerinin arkasındaki bazı stratejileri öğrenin. Kitlenize ulaşmanızı, onların dikkatini üzerinizde tutmanızı ve sevgilerini kazanmanızı sağlayacak bir medya planı oluşturun.

Eksiksiz bir strateji ve analiz araçları paketi sunan YouTube reklamları, mükemmel reklam öğeleriyle potansiyel oyuncuları hedefleyerek oyununuzun kitlesini büyütmenize yardım eder.

Remote Config

Oyununuza dair her şeyi anında özelleştirin

Firebase

Oyununuzun davranışını ve görünümünü doğrudan Firebase konsolu üzerinden dinamik olarak değiştirerek oyunculara kişiselleştirilmiş deneyimler sunabilirsiniz.

Uygulama mağazasının onayını beklemeden ilk katılım akışını değiştirebilir, farklı içeriklere A/B testi yapabilir, yeni özellikleri hızlı ve güvenli bir şekilde yayınlayabilirsiniz.

Firebase Remote Config, Google Analytics ile entegre olarak bu değişimlerin anahtar performans metriklerinizi nasıl iyileştirdiği konusunda detaylı bilgi sunar.

SDK / API

Dijital ve fiziksel dünyaları sorunsuz bir şekilde buluşturan artırılmış gerçeklik deneyimleri geliştirin

ARCore

İnsanların oyun oynama, alışveriş yapma, öğrenme, yaratma ve dünyayı birlikte deneyimleme şekillerini Google ölçeğinde dönüştürün.

Telefonunuzun bulunduğu ortamı algılama, dünyayı anlama ve bilgiyle etkileşim kurma özelliğini etkinleştirmek için farklı API'ler kullanın. Ortak artırılmış gerçeklik deneyimlerine olanak tanıyan bazı API'ler Android ve iOS genelinde mevcuttur.

ARCore, telefonunuzun kamerasından görünen gerçek dünyayı sanal dünyayla entegre etmek için üç temel özellikten faydalanır: hareket izleme, ortam anlama ve ışık tahmini. Bu özelliklerle tamamen yeni artırılmış gerçeklik deneyimleri geliştirebilir veya mevcut uygulamaları artırılmış gerçeklik özellikleriyle güçlendirebilirsiniz.

Systrace aracı

Oyununuzun performansını nasıl iyileştireceğinizi bulmak için cihaz etkinliğini kaydedin

Android

Test cihazınızdan doğrudan geliştirme ekibinize gönderebileceğiniz sistem raporları oluşturarak oyununuzun Android'de nasıl performans gösterdiğini daha iyi anlayın.

Oyununuzdaki yavaş başlama, yavaş geçiş veya kullanıcı arayüzü duraklaması gibi performansla ilgili hataları yakalayın. System Tracing'i arka planda çalışır durumda bırakarak, tekrar oluşturulması zor hataları kolayca kaydedin.

Geliştirme makinenize bir cihaz bağlamak zorunda kalmadan ve sadece istediğiniz mesajlaşma uygulamasını kullanarak, toplanan izleri ekibinizle paylaşın.

Test Lab

Testleri oyuncular üzerinde değil, laboratuvarda yapın

Firebase

Oyununuzu yayınlamadan önce gerçek kullanım ortamlarını simüle eden fiziksel ve sanal cihazlarda çalıştırarak doğrulayın.

Hiçbir kod yazmadan test yapabilirsiniz. Akıllı tarayıcımız Robo hataları oyuncular görmeden önce tespit edebilir.

Parmaklarınızın ucundaki kapsamlı test raporları size işe yarar bilgiler sunar. Böylece oyununuz yayınlanmadan önce kararlı bir hale gelir.

Test kanalları

Tam lansmandan önce ürününüzde gerekli iyileştirmeleri yapmak için ihtiyaç duyduğunuz geri bildirimleri alın

Google Play

Oyunculardan değerli erken geri bildirimler almak için test kanallarını kullanın Oyununuzun erken sürümlerini iç test ya da güvenilir kullanıcılarla kapalı ve açık test için yayınlayın.

Oyununuzu test ederek herhangi bir teknik sorunu veya kullanıcı deneyimi sorununu minimum kullanıcı etkisiyle çözebilirsiniz. Böylece oyuncuların çoğuyla, oyununuzun en iyi sürümünü paylaşabilirsiniz.

Oyununuzun farklı sürümleri için eşzamanlı iç testler yapabilirsiniz. Ayrıca dış testlerden gelen geri bildirimler oyununuzun herkese açık puanını etkilemez.

Topluluk Sekmesi

İzleyicilerinizle kurduğunuz etkileşimde videonun ötesine geçin

Youtube

Bütün bir video yapmak zorunda kalmadan izleyicilerinize ulaşın. Topluluk sekmesini kullanarak oyunculara, yeni içerik türleri içeren oyunlarınız hakkında daha derinlikli bir bakış sunabilir, hafif etkileşim araçlarını kullanarak topluluğunuzla etkileşim kurabilirsiniz.

Topluluk sekmesinde paylaşım yaparak kitlenizle daha sağlam bağlantılar kurun. Hem abone olan hem abone olmayan izleyicileriniz için kamera arkasından bir fotoğraf yayınlayabilir veya videonuzdan bir önizlemeyi GIF biçiminde paylaşabilirsiniz.

Topluluk gönderileri, kitlenizin daha fazla içerik için kanalınızı sık sık ziyaret etmesini sağlamanın en iyi yollarından biridir. Yüklemeler arasında paylaşım yaparak hayranlarınızın ana sayfa özet akışından, abonelikler özet akışından ve mobil bildirimlerden kanalınıza daha sık gelmesini sağlayın.

Unity

Oyununuzu, Unity Mobil Oyun Geliştirme Platformu ile geliştirin, kullanıma sunun ve çalıştırın

Android

Unity Mobil Oyun Geliştirme Platformu ile dünyanın dört bir yanındaki oyuncular için Android oyunlar geliştirin. Android tabanlı geliştirme işleminizi daha da kolaylaştıracak Android ve Play Oyun Hizmetleri eklentilerini deneyin.

Unreal

Android platformu için oyun geliştirme

Android

Unreal, yüksek performans için tasarlanmış bir C++ motorudur. Gerçek zamanlı teknoloji alanında çalışan herkese yönelik eksiksiz bir geliştirme araçları paketi içerir.

Uygulama performansı raporlaması

Oyununuzun kullanıcı edinme ve tutma metriklerini ölçme

Google Play

Google Play'de bir oyun yayınladıktan sonra, oyuncuların oyununuzun mağaza girişini nasıl bulduğu ve onunla nasıl etkileşim kurduğu ile ilgili metrikleri mutlaka inceleyin.

Oyununuzda oyun içi ürünler ve/veya abonelikler sunuyorsanız oyununuzn kullanıcı başına ortalama gelirini görüntüleyebilirsiniz. Ayrıca, oyuncularınızı alıcılara dönüştürme konusundaki genel performansınıza bakabilir, tekrar alıcılarınızı satın alma kanalına veya ülkeye göre görüntüleyebilirsiniz.

Para kazanma ve dönüşüm oranı hakkındaki raporların yanı sıra edinme kanalı ve ülke performansı raporlarını inceleyebilirsiniz. Bu raporlar, oyuncuların oyununuzun Play Store girişini nasıl bulduğu ve oyununuzu yükledikten sonra nasıl kullandığı konusunda detaylı bilgi sunar.

Uyumlulaştırma

Reklamlarınızı birden fazla kaynaktan yayınlayarak reklam gelirinizi en üst seviyeye çıkarın

AdMob

Tek bir Yazılım Geliştirme Kiti (SDK) entegrasyonuyla birden fazla mobil reklam ağını ayarlayın, yönetin ve optimize edin.

Birden fazla reklamcılık kaynağıyla çalışarak reklam envanteriniz için rekabet yaratın ve kazancınızı artırın. Geçmiş kazanç verilerini kullanarak reklamcılık kaynaklarınızı önceliklendirin ve tüm gösterimler için en iyi değeri elde edin.

En büyük küresel reklam ağlarından biri olan AdMob'u kullanarak reklam isteklerinizin dünyanın dört bir yanında karşılanmasını sağlayın ve uzun süreli oyun gelirinizi artırın.

Visual Studio

Stadia entege geliştirme ortamı

Google Play

Stadia SDK, Stadia projelerini geliştirmek ve hata ayıklamak için Visual Studio ile entegre çalışır. Bir entegre geliştirme ortamı (IDE) olarak Visual Studio.

Visual Studio, 36 farklı yerleşik dili destekler. Ayrıca, dile özgü bir hizmetin bulunması koşuluyla hemen hemen her programlama dilini kullanabilir. Eklentiler kullanılarak diğer diller için de destek sağlanabilir.

Son derece genişletilebilir özellikteki bu platform makrolar, Visual Studio eklentileri ve Visual Studio paketleri kullanılarak geliştirici ihtiyaçlarına göre özelleştirilebilir.

Konuyla ilgilenen geliştiriciler Stadia.dev üzerinden erişim başvurusu yapabilir.

Visual Studio

Stadia entege geliştirme ortamı

Android

Stadia SDK, Stadia projelerini geliştirmek ve hata ayıklamak için Visual Studio ile entegre çalışır. Bir entegre geliştirme ortamı (IDE) olarak Visual Studio.

Visual Studio, 36 farklı yerleşik dili destekler. Ayrıca, dile özgü bir hizmetin bulunması koşuluyla hemen hemen her programlama dilini kullanabilir. Eklentiler kullanılarak diğer diller için de destek sağlanabilir.

Son derece genişletilebilir özellikteki bu platform makrolar, Visual Studio eklentileri ve Visual Studio paketleri kullanılarak geliştirici ihtiyaçlarına göre özelleştirilebilir.

Konuyla ilgilenen geliştiriciler Stadia.dev üzerinden erişim başvurusu yapabilir.

Voided Purchases API

Tüm oyuncularınız için daha dengeli ve adil bir deneyim sunun

Google Play

Oyuncuların ürünlere, geçersiz satın alımlarla ilişkili siparişler üzerinden erişmesini engellemek için iptal sisteminden faydalanın.

Voided Purchases API'si ile oyunlarınızdaki istenmeyen davranışlarla başa çıkma stratejinizi güçlendirin. Bu API, oyuncuların iptal ettiği satın alımlarla ilişkili siparişlerin listesini sunar ve tüm oyuncularınıza adil bir deneyim sağlamanıza yardımcı olur.

İptal politikalarınızı ve stratejilerinizi tasarlarken oyuncularınızı göz önünde bulundurun. Bir satın alma işlemini iptal etmek için pek çok neden olabilir ancak her durumda işe yarayan tek bir çözüm yoktur.

Yüklemelere yönelik uygulama kampanyaları

Oyununuzu sevecek daha fazla oyuncu bulun

Google Ads

Mobil oyununuzu Google Arama, Play, YouTube ve daha pek çok platformda tanıtın. Tek yapmanız gereken küçük bir metin, birkaç görsel veya video ve teklifinizi eklemektir. Gerisini biz halledeceğiz.

Uygulama kampanyalarını kullanarak oyununuz için farklı kullanıcı türleri bulabilirsiniz. Yeni bir oyun için yükleme almak veya oyun içi işlemleri artırmaya odaklanmak isteyebilirsiniz. Siz hedefinizi seçtikten sonra teknolojimiz uygulama reklamlarınızı optimize ederek, istediğiniz işlemi yapması olası yeni oyunculara ulaşmanızı sağlar.

Sistemlerimiz, sizin için en iyi performansı sunan reklamları test edecek ve bu reklamları yayınlamayı öğrenecek.

A/B Testi

Oyun deneyiminizi denemeler yoluyla optimize edin

Firebase

Firebase A/B Testi ile oyununuzu akıllıca büyütün, ürün ve pazarlama denemelerini yayınlamayı, analiz etmeyi ve ölçeklendirmeyi kolaylaştırın.

Denemeleri benzersiz ihtiyaçlarınıza göre özelleştirin. Test etmek istediğiniz öğeleri, hedefleyeceğiniz oyuncuları, kullanacağınız parametreleri ve dahil edeceğiniz değişkenlerin sayısını siz belirlersiniz.

Oyununuzun kullanıcı arayüzünde, özelliklerinde veya mesaj kampanyalarında yapılan değişiklikleri test ederek gerçekten iş hedeflerinize ulaşıp ulaşmadıklarını görün. Böylece yalnızca gerçek sonuçlar sağlayan değişiklikleri kullanıma sunmak için ihtiyaç duyduğunuz bilgileri elde edebilirsiniz.

Android GPU Inspector

Oyununuzun kullanıcı arayüzü oluşturma aşamasında hangi noktalarda sorun yaşayabileceğini görün

Android

Oyuncularınıza sunduğunuz performansı artırmak için oyununuzun gerekenden fazla oluşturma işlemi yapıp yapmadığını kontrol edin.

Android GPU Profiler'i kullanarak, oyununuzun fazla çizim yapmasını, yani aynı pikseli aynı kare içinde birden fazla kez çizmesini önleyin. Bu araç oyununuzun oluşturma sorunlarını ayıklamanızı ve oyuncularınıza daha akıcı ve arabelleksiz bir deneyim sunmanızı sağlar.

Kullanıcı arayüzü pencerelerinin karelerini oluşturmak için gereken sürenin görsel temsilini inceleyerek fazla çizim işlemlerini belirleyebilir ve azaltabilirsiniz.

Android Studio CPU Örnekleme Profil Aracı

Oyununuzun CPU kullanımını optimize ederek daha hızlı ve daha sorunsuz bir kullanıcı deneyimi sunun

Android

Daha hızlı ve daha sorunsuz bir kullanıcı deneyimi sunmak için oyununuzun CPU kullanımını optimize edin.

Oyununuzla etkileşime girerken oyununuzun CPU kullanımını ve ileti dizisi etkinliğini gerçek zamanlı olarak incelemek için CPU Profiler'ı kullanın. Alternatif olarak, kayıtlı yöntem izlerinin, işlev izlerinin ve sistem izletinin ayrıntılarını da inceleyebilirsiniz.

CPU etkinliğini düzenli şekilde kontrol ederek oyuncularınızın pil ömrünü koruyun ve daha uzun süre oyun oynamalarına yardım edin.

Android Uygulama İmzalama

Bütünlük kontrolü için Android oyunlarda kod imzası kullanın

Google Play

Anahtarınızın kaybolması veya ele geçirilmesi ihtimaline karşı sunulan korumayla, oyununuzun imzalama anahtarını güvenli bir şekilde yönetin ve saklayın.

Google Play'den uygulama imzalama özelliğiyle Google, oyununuzun imza anahtarını yönetir ve korur. Ayrıca imzalama anahtarını kullanarak APK'larınızı dağıtım için imzalar. Bu yöntem, oyun imzalama anahtarınızı depolamanın güvenli ve korumalı bir yoludur.

Google Play'den uygulama imzalamayı kullandığınızda, anahtarlarınız Google'ın kendi anahtarlarını saklamak için kullandığı altyapıda depolanır.

Depolama

İçeriği kolayca depolayın ve yayınlayın

Firebase

Cloud Storage for Firebase ile, fotoğraf ve video gibi oyuncular tarafından oluşturulan içerikleri kolayca depolayın ve yayınlayın.

Prototip aşamasından üretim aşamasına zahmetsizce geçin. Oyunun mobil bağlantısı kesilip yeniden sağlandığında transferlerinizi otomatik olarak duraklatıp devam ettirerek oyuncularınızın zamandan ve bant genişliğinden tasarruf etmesini sağlayın.

Firebase Authentication entegrasyonu aracılığıyla bildirime dayalı güvenlik modelimizi kullanarak erişim kontrolü sağlayabilir ve verilerinizi güvende tutabilirsiniz.

FameBit

Markalı içeriğinizin doğru kitleye ulaşmasını ve onları harekete geçirmesini sağlayın

Youtube

Marka hikayenizi sosyal medyada etkisi yüksek kullanıcılar üzerinden anlatmak, YouTube'un markalı içerik platformu FameBit ile artık çok kolay.

FameBit'i kullanarak tek bir yerden ücretsiz kampanya başlatabilir, ilgilenen etkili sosyal medya kullanıcılarından (influencer) teklif alabilir ve önemli metrikleri kolayca takip edebilirsiniz.

Bu self servis influencer pazarlaması olanağı kendiniz için en uygun bütçeyi belirlemenizi; markanız için doğru içerik üreticilerini seçmenizi; görüntülenme, beğeni ve etkileşim oranlarınızı artırmak için ihtiyaç duyduğunuz içeriğe ulaşmanızı sağlar.

Frame Pacing API

Android'de sorunsuz oluşturma olanağı ve sabit kare hızı elde edin.

Android

Oyununuzun grafiklerinin takılmasını önlemek için doğru kare hızını ve düşük giriş gecikmesini koruyun.

Frame Pacing kitaplığını kullanarak oyununuzda hata ayıklama profili oluşturun. Optimum giriş ekranı gecikmesi oranını sunan ultra hızlı kareler elde etmek için takas aralıklarını otomatik olarak seçin ve iş hattını devre dışı bırakın.

Oyununuzdaki karelerin oluşturma süresine en uygun yenileme hızını seçin ve oyuncularınıza daha iyi bir görsel deneyim sunun.

Kimlik Doğrulama

Kolay oturum açma ve oyuncu kimlik doğrulaması

Firebase

Firebase Authentication ile herhangi bir platformu kullanarak oyuncu oturumu açın. Firebase Authentication; e-posta ve şifreler, telefon kimlik doğrulaması, Facebook, Google, Twitter, GitHub girişi ve çok daha fazlasını destekler.

Güvenli ve uçtan uca kimlik çözümüne hızlıca kavuşursunuz. Bu çözümü oyununuza yerleştirin ve ihtiyacınıza göre özelleştirin.

Kendi kimlik doğrulama sisteminizi oluşturmanız ve devam ettirmeniz aylar sürebilir. Firebase Authentication'ın kurulması için ise en fazla 10 kod satırı gerekir. Firebase Authentication yine de hesap birleştirme gibi karmaşık durumların üstesinden gelebilir.

Kullanıcı ve Dönüşüm Modellemesi

Kullanıcıların oyununuzu nasıl kullandıklarını anlayarak, onlara sunduğunuz deneyimi iyileştirin

Google Analytics

Oyununuzun performansı hakkındaki içgörülerden faydalanmak için, analiz verileriniz hakkındaki sorulara hızlıca yanıt alın.

Oyun verilerinizi Google Analytics ile ölçerek oyuncuların yolculuğunu daha iyi anlayın ve işletme hedeflerinizi gerçekleştirin. Çeşitli rapor araçlarıyla verilerinize erişebilir, verilerinizi düzenleyebilir, görselleştirebilir ve analizleri ekibinizle kolayca paylaşabilirsiniz.

Analytics, diğer Google çözümleri ve iş ortağı ürünleriyle birlikte sorunsuzca çalışarak zamandan tasarruf etmenizi sağlamak, verimliliğinizi artırmak ve doğru müşterilere erişmenize yardımcı olmak üzere tasarlanmıştır.

Open Match

Oyununuz için Esnek ve Ölçeklenebilir Eşleştirme

Google Cloud

Her bir oyun için eşleştirme oluşturucu geliştirmek ve ölçeklendirmek zaman alıcı ve maliyetli olabilir. Eşleştirme mantığınızın denetimini elinizde tutarken Google Cloud'un açık kaynak çerçevesinin sunduğu basitlik, ölçeklenebilirlik ve tekrar kullanılabilirlik özelliklerinden yararlanın.

Unity ve Google Cloud'un birlikte oluşturduğu Open Match, açık kaynak ve Kubernetes destekli bir projedir. Eşleştirme mantığınızın tüm özelleştirme ve denetim seçeneklerinin sizde kalmasını sağlarken aynı zamanda çok güçlü bir eşleştirme çerçevesinde standartlar oluşturmanıza olanak tanır.

Oyun Sayfaları

YouTube genelinde güçlü bir marka varlığı oluşturmak için oyununuzun anahtar görsellerini yenileyin

Youtube

Oyun ana sayfasındaki yeni YouTube oyun içeriklerini keşfedin. En iyi canlı oyunları, en iyi canlı yayınları, trend oyun videolarını ve aboneliklerinizin son oyun videolarını inceleyin.

Oyun sayfaları, tek bir oyun hakkında kullanıcı tarafından oluşturulan içeriklerin yer aldığı otomatik olarak oluşturulmuş merkezlerdir. Canlı, Trend, Let's Play vb. kategorilerdeki önerilen içeriklerin yanı sıra resmi içeriğiniz de otomatik olarak doldurulur.

Oyun ana sayfası, YouTube arama sonuçları ve herhangi bir oyun videosunun video açıklaması dahil olmak üzere YouTube'daki birçok yerde, oyun sayfalarına giden bağlantılar bulabilirsiniz.

Play Protect

Cihaz üzeri hizmetlerle cihazları ve verileri güvende tutun

Google Play

Oyununuzun işlevselliğini sürekli iyileştirin Google, bulut tabanlı bileşenlerle entegre cihaz üzeri hizmetlerle güncellemeleri aktararak cihazların ve verilerin güvende tutulmasını sağlayabilir.

Hafif, günlük ve otomatik tarama işlemleriyle oyuncularınızı potansiyel zararlı uygulamalardan koruyun. Bu, Google Play Protect'in algılanan bir tehdide hızlıca yanıt vermesini sağlayarak oyuncuların tehdide maruz kalma süresini ve etkilenen cihaz sayısını azaltır.

Google Play Protect, Potansiyel Zararlı Uygulamaları (PHA) belirlemek için bulut tabanlı uygulama doğrulama hizmetlerini kullanır. Google Play Protect, Android cihazları tarayarak PHA varlığına işaret eden izler arar.

Premieres

YouTube Premieres'i kullanarak önemli anlarınız için heyecan ve katılımı artırın

Youtube

YouTube Premieres, daha önce kaydedilen videoları ilk kez izleyiciye sunduğunuz anı, sinema veya TV programı galalarında olduğu gibi canlı bir şekilde paylaşmanızı sağlayan yeni bir araçtır. Premieres size, hiçbir ekstra çalışma yapmadan YouTube üzerinden lansman deneyimi yaşamanızı sağlar.

Premieres'i kullanarak topluluğunuzla gerçek zamanlı olarak etkileşim kurabilir, en yeni oyununuzu kolayca duyurabilir ve paylaşılabilir video sayfanızın kulaktan kulağa yayılmasını sağlayabilirsiniz. Premiere sırasında siz ve izleyici kitleniz yorumlar, .canlı sohbet ve etkinleştirilmişse Super Chat üzerinden etkileşime kurabilirsiniz. Premieres'in canlı sohbet özelliği, kitlenizi rahatsız etmeden onlara içeriğiniz hakkında gerçek zamanlı yorumlar, bilgiler ve içgörü sağlamanın en iyi yollarından biridir.

Reklam Biçimleri

Oyununuz için doğru reklam türünü seçin.

AdMob

Oyuncularınıza özelleştirilmiş bir deneyim sunmak için reklamlarınızın nasıl görüneceğini ve oyununuzun neresinde gösterileceğini seçin.

Milyonlarca reklamveren reklam alanınız için rekabet ederken tüm süreci kontrolünüz altında tutun. Oyununuza sorunsuzca entegre edeceğiniz doğru reklam biçimi formatlarını kullanarak kazancınızı en üst seviyeye çıkarın.

Rich media, video ve etkileşimli reklamlar gibi çeşitli reklam biçimleri arasından oyununuza en uygun reklam biçimini kullanın. Hem oyuncularınızın deneyimini iyileştirin hem de daha fazla kazanın.

SafetyNet reCAPTCHA API

Oyununuzu spam'lere ve kötü amaçlı trafiğe karşı koruyun.

Android

Oyununuzu spam'ler ve kötüye kullanım amaçlı diğer eylemlerden korumak için gelişmiş bir risk analizi motoru kullanın.

Oyununuzla etkileşim kuran kullanıcının bot olabileceğinden şüphe duyduğunuzda bir CAPTCHA yayınlayarak botların oyununuzla etkileşimde bulunmasını önleyin.

ReCAPTCHA API'si cihaz ve uygulama verileri ve bütünlük denetimi sonuçları gibi donanım ve yazılım bilgilerini toplayıp bu bilgileri analiz için Google'a göndererek çalışır.

Akıllı Segmentasyon

Oyununuza harcama yapma olasılığı düşük oyunculardan para kazanarak yeni gelir olanakları elde edin

AdMob

Harcama yapmayan oyuncularınızın çoğundan kazanç sağlayarak oyununuzun toplam gelirini ve yaşam boyu değerini en üst düzeye çıkarın.

Oyuncuları "harcama yapanlar" ve "harcama yapmayanlar" şeklinde otomatik olarak segmentlere ayırın. Ardından, reklamlarınızı sadece "harcama yapmayanlara" gösterin. Satın alım yapan oyuncular hiçbir reklam görmez ve oyun oynamaya devam eder.