Topluluğunuzu elde tutma
Topluluğunuzu elde tutma
Topluluğunuzu elde tutma
Topluluğunuzu elde tutma
Topluluğunuzu elde tutma
Topluluğunuzu elde tutma

Topluluğunuzu elde tutma

Oyuncuların oyununuza tekrar tekrar gelmesini sağlayan, sürdürülebilir ve uzun vadeli büyümeyi destekleyen deneyimler yaratın.

Role göre çözüm bul
Platforma göre çözüm bul

Sonuç yok

Şu anda bu konuya yönelik herhangi bir çözümümüz bulunmuyor. Sonuç almak için filtreleri düzenleyebilir veya başka bir yaşam döngüsü sayfasını inceleyebilirsiniz.

Etkileşime yönelik uygulama kampanyaları

Oyuncuların oyununuzu yeniden keşfetmelerine yardım edin

Google Ads

Oyununuzu yükleyen oyunculara Google Arama, Görüntülü Reklam Ağı, YouTube ve daha pek çok platformda alakalı reklamlar göstererek onlarla yeniden bağlantı kurun.

Etkileşime yönelik uygulama kampanyaları; uygulamanızı indirip hiç oynamayan, oynamayı bırakan veya hiç satın alma yapmayan müşterilere ulaşarak onları uygulamanıza geri dönmeye davet etmenize ve sizin için önem taşıyan adımları hatırlatmanıza yardım eder.

Ödüllü reklamlar

Kullanıcıya öncelik veren reklamlarla reklam gelirinizi ve oyuncuları elde tutma oranınızı artırın

AdMob

Oyuncularınıza, uygulama içi ödüller karşılığında reklam izleme seçeneği sunun. Kullanıcılar oyun oynayarak, anketlere katılarak veya video izleyerek jeton, fazladan can veya puan gibi uygulama içi ödüller kazanabilir.

Ödüllü reklamlarla reklam gelirinizi, oyuncularınızı elde tutma oranınızı ve hatta uygulama içi satın almaları artırabilirsiniz. Oyuncular herhangi bir yazılım yüklemek zorunda kalmadan, reklamla etkileşim kurdukları için ödül alır.

Oyun sektöründeki en popüler reklam biçimlerinden biri olan ödüllü reklamlarla, para kazanma ve kullanıcı deneyimi arasında denge kurun.

Uygulama performansı raporlaması

Oyununuzun kullanıcı edinme ve tutma metriklerini ölçme

Google Play

Google Play'de bir oyun yayınladıktan sonra, oyuncuların oyununuzun mağaza girişini nasıl bulduğu ve onunla nasıl etkileşim kurduğu ile ilgili metrikleri mutlaka inceleyin.

Oyununuzda oyun içi ürünler ve/veya abonelikler sunuyorsanız oyununuzn kullanıcı başına ortalama gelirini görüntüleyebilirsiniz. Ayrıca, oyuncularınızı alıcılara dönüştürme konusundaki genel performansınıza bakabilir, tekrar alıcılarınızı satın alma kanalına veya ülkeye göre görüntüleyebilirsiniz.

Para kazanma ve dönüşüm oranı hakkındaki raporların yanı sıra edinme kanalı ve ülke performansı raporlarını inceleyebilirsiniz. Bu raporlar, oyuncuların oyununuzun Play Store girişini nasıl bulduğu ve oyununuzu yükledikten sonra nasıl kullandığı konusunda detaylı bilgi sunar.

Akıllı Segmentasyon

Oyununuza harcama yapma olasılığı düşük oyunculardan para kazanarak yeni gelir olanakları elde edin

AdMob

Harcama yapmayan oyuncularınızın çoğundan kazanç sağlayarak oyununuzun toplam gelirini ve yaşam boyu değerini en üst düzeye çıkarın.

Oyuncuları "harcama yapanlar" ve "harcama yapmayanlar" şeklinde otomatik olarak segmentlere ayırın. Ardından, reklamlarınızı sadece "harcama yapmayanlara" gösterin. Satın alım yapan oyuncular hiçbir reklam görmez ve oyun oynamaya devam eder.

Test Globe entegrasyonu

Etkileşim kurmak için tıklayıp sürükleyin