Dünyanızı tasarlayın
Dünyanızı tasarlayın

Dünyanızı tasarlayın

Sınır tanımayan yaratıcılığınızı destekleyen çözümleri kullanarak yenilikçi tasarımlarınıza hayat verin.

Role göre çözüm bul
Platforma göre çözüm bul

Sonuç yok

Şu anda bu konuya yönelik herhangi bir çözümümüz bulunmuyor. Sonuç almak için filtreleri düzenleyebilir veya başka bir yaşam döngüsü sayfasını inceleyebilirsiniz.

Google Haritalar Platformu

Google Haritalar Platformu ile sürükleyici gerçek dünya tabanlı oyunlar geliştirin.

Google Maps

Google Haritalar Platformu ile zengin ve ilgi çekici oyunlar tasarlayarak oyuncularınızı dünyanın dört bir yanındaki gerçek konumlara yönlendirin.

Oyununuzu geliştirirken New York'tan Tokyo'ya kadar yüz milyonlarca 3D bina, yol, önemli nokta ve park verisinin dahil olduğu yüksek kaliteli verilerden faydalanabilirsiniz.

Dünya genelinde Google Haritalar altyapısı ve sunucuları ile geliştirme yapmak; daha kısa yanıt süreleri ve isteğe bağlı ölçeklendirme olanağı anlamına gelir.

Google Play Faturalandırma

Oyunlarınızda dijital içerik satma sürecini basitleştirin

Google Play

190'ı aşkın ülkedeki alıcıların kendi para birimleri veya başka bölgesel ödeme yöntemleriyle oyununuz içinde kolay ve güvenli işlemler yapmalarını sağlayın.

Oyunlarınızda, uygulama içi ürünler veya abonelikler gibi dijital içerikler satın. Google Play, ödeme işlemlerini sizin adınıza gerçekleştirir. Böylece finansal işlemleri hiçbir zaman doğrudan yürütmek zorunda kalmazsınız. Ayrıca müşterileriniz tutarlı ve bildikleri bir satın alma akışından faydalanır.

Google Play Faturalandırma Kitaplığı fatura geliştirme sürecini basitleştirir. Böylece siz, oyununuza özel mantığı uygulamaya odaklanabilirsiniz.

Playable Locations API

Oyunları gerçek dünyaya taşıyın

Google Maps

Konum tabanlı oyunlarınız için gerçek coğrafi noktalara kolayca erişin, oyuncularınızın deneyimini hayatın içine taşıyın.

Playable Locations API'si, seçilmiş ve oluşturulmuş coğrafi noktalar (oynanabilir konumlar) içeren koleksiyonlar sunar. Her oynanabilir konum, konum tabanlı oyunlarda onarım deposu ve oyun ödülü gibi şeylerin oluşturulma noktaları olarak kullanılmaya ne kadar uygun olduklarına göre seçilir.

Oynanabilir konumlar kaldırım, park, oyun alanı, kent meydanı ve kamuya açık başka noktalar gibi önemli yerlerin yakınında olabilir.

SDK / API

Dijital ve fiziksel dünyaları sorunsuz bir şekilde buluşturan artırılmış gerçeklik deneyimleri geliştirin

ARCore

İnsanların oyun oynama, alışveriş yapma, öğrenme, yaratma ve dünyayı birlikte deneyimleme şekillerini Google ölçeğinde dönüştürün.

Telefonunuzun bulunduğu ortamı algılama, dünyayı anlama ve bilgiyle etkileşim kurma özelliğini etkinleştirmek için farklı API'ler kullanın. Ortak artırılmış gerçeklik deneyimlerine olanak tanıyan bazı API'ler Android ve iOS genelinde mevcuttur.

ARCore, telefonunuzun kamerasından görünen gerçek dünyayı sanal dünyayla entegre etmek için üç temel özellikten faydalanır: hareket izleme, ortam anlama ve ışık tahmini. Bu özelliklerle tamamen yeni artırılmış gerçeklik deneyimleri geliştirebilir veya mevcut uygulamaları artırılmış gerçeklik özellikleriyle güçlendirebilirsiniz.

Visual Studio

Stadia entege geliştirme ortamı

Android

Stadia SDK, Stadia projelerini geliştirmek ve hata ayıklamak için Visual Studio ile entegre çalışır. Bir entegre geliştirme ortamı (IDE) olarak Visual Studio.

Visual Studio, 36 farklı yerleşik dili destekler. Ayrıca, dile özgü bir hizmetin bulunması koşuluyla hemen hemen her programlama dilini kullanabilir. Eklentiler kullanılarak diğer diller için de destek sağlanabilir.

Son derece genişletilebilir özellikteki bu platform makrolar, Visual Studio eklentileri ve Visual Studio paketleri kullanılarak geliştirici ihtiyaçlarına göre özelleştirilebilir.

Konuyla ilgilenen geliştiriciler Stadia.dev üzerinden erişim başvurusu yapabilir.

Test Globe entegrasyonu

Etkileşim kurmak için tıklayıp sürükleyin