Geliştirme ve test Etme
Geliştirme ve test Etme
Geliştirme ve test Etme
Geliştirme ve test Etme
Geliştirme ve test Etme
Geliştirme ve test Etme
Geliştirme ve test Etme

Geliştirme ve test Etme

Oyununuzu geliştirmeye ve analiz etmeye yönelik araçları kullanarak duyarlı platformlarda hızlıca yineleyin.

Role göre çözüm bul
Platforma göre çözüm bul

Sonuç yok

Şu anda bu konuya yönelik herhangi bir çözümümüz bulunmuyor. Sonuç almak için filtreleri düzenleyebilir veya başka bir yaşam döngüsü sayfasını inceleyebilirsiniz.

Android Studio

Her Android cihaz için yüksek kalitede oyunlar geliştirin

Android

Gelişimizini hızlandırın ve tüm Android cihazları için en kaliteli oyunları geliştirin.

Çalışan oyununuzu yeniden başlatmak zorunda kalmadan kod değişikliklerini oyununuza aktararak kodlama ve yineleme hızınızı hiç olmadığı kadar artırın. Tüm cihaz türlerinde APK oluşturmak için ihtiyaç duyduğunuz esnekliği sağlayan Android Studio ile derlemeleri sınırlama olmadan yapılandırın.

Oyun geliştirmenin o kadar da ilginç olmayan kısımlarını basitleştiren GUI araçlarını kullanarak yorucu görevleri ortadan kaldırın, zengin ve bağlantılı oyunlar oluşturun.

Android vitals

Önemli verilerinizi sürekli takip ederek oyununuzun kararlılığını artırın

Google Play

Kilitlenme oranından pil kullanımına kadar pek çok metriği kaydeden ve bunları kullanışlı bir gösterge tablosunda gösteren Android Vitals, oyununuzun kararlılığını artırmanıza yardımcı olur.

Tüm önemli verilerinizi tek bir yerde izleyebilmek, kötü davranışları teşhis etmenize ve düzeltmenize yardımcı olarak oyununuzun tam olarak istediğiniz şekilde performans göstermesini sağlar.

Google Play Store, anonimleştirilmiş raporlar oluşturmak için kullanım ve teşhis bilgilerini bir araya getirerek hataları ortadan kaldırmanıza ve kullanıcı deneyiminizi iyileştirmenize yardımcı olur.

Cloud Firestore

Oyun verilerini küresel ölçekte depolayın ve senkronize edin

Firebase

Sunucuları Cloud Firestore ile yönetmek zorunda kalmadan mobil ve web oyunlarınızın verilerini depolayın, senkronize edin ve sorgulayın.

Benzer verileri depolamak için hiyerarşi oluşturun. Böylece ihtiyaç duyduğunuz bilgilere, anlamlı sorguları kullanarak kolayca ulaşın. Güçlü, kullanıcı tabanlı güvenlik sayesinde çevrimiçi veya çevrimdışı cihazlardaki verileri senkronize ederek ortak deneyimler ve gerçek zamanlı oyunlar oluşturun.

Powered by Google’ın depolama altyapısı olan Cloud Firestore işletmenize uyum sağlamak ve size oyununuzu geliştirmeye odaklanma fırsatı sunmak üzere tasarlanmıştır.

Crashlytics

Üretim sorunlarını izleyin ve düzeltin

Firebase

Firebase'in güçlü kilitlenme raporu özelliği sayesinde kararlılık sorunlarını daha hızlı takip edin, önceliklendirin ve düzeltin.

Kilitlenme silsilelerini bağlamsal bilgi ve önem derecelerini içeren yönetilebilir bir sorun listesine dönüştürün. Böylece temel nedeni tespit edebilir ve önce hangi sorunu ele almanız gerektiğini anlayabilirsiniz. Yeni sorunlar, gerileyen sorunlar ve acil müdahale gerektirebilecek büyüyen sorunlarla ilgili gerçek zamanlı uyarılar, nerede olursanız olun hiçbir önemli kilitlenme sorununu gözden kaçırmamanızı sağlar.

Kilitlenme durumlarında öncelik belirlemeye ve sorun gidermeye harcadığınız zamanı azaltırken, oyuncularınızı mutlu eden oyun özellikleri geliştirmeye harcadığınız zamanı artırın.

Flutter Casual Games Toolkit

Flutter ile fikir aşamasındaki basit mobil oyununuzun lansmanını yapın

Flutter Casual Game Toolkit, geliştiricilerin fikir aşamasındaki basit oyunları çoklu platformlarda yayınlamalarına yardımcı olmak amacıyla Google geliştirici hizmetleri için kaynaklar, önceden oluşturulmuş modüller ve entegrasyonlar, topluluk alanları ve kredilerden oluşan bir başlangıç setidir.

Remote Config

Oyununuza dair her şeyi anında özelleştirin

Firebase

Oyununuzun davranışını ve görünümünü doğrudan Firebase konsolu üzerinden dinamik olarak değiştirerek oyunculara kişiselleştirilmiş deneyimler sunabilirsiniz.

Uygulama mağazasının onayını beklemeden ilk katılım akışını değiştirebilir, farklı içeriklere A/B testi yapabilir, yeni özellikleri hızlı ve güvenli bir şekilde yayınlayabilirsiniz.

Firebase Remote Config, Google Analytics ile entegre olarak bu değişimlerin anahtar performans metriklerinizi nasıl iyileştirdiği konusunda detaylı bilgi sunar.

Test Lab

Testleri oyuncular üzerinde değil, laboratuvarda yapın

Firebase

Oyununuzu yayınlamadan önce gerçek kullanım ortamlarını simüle eden fiziksel ve sanal cihazlarda çalıştırarak doğrulayın.

Hiçbir kod yazmadan test yapabilirsiniz. Akıllı tarayıcımız Robo hataları oyuncular görmeden önce tespit edebilir.

Parmaklarınızın ucundaki kapsamlı test raporları size işe yarar bilgiler sunar. Böylece oyununuz yayınlanmadan önce kararlı bir hale gelir.

Test kanalları

Tam lansmandan önce ürününüzde gerekli iyileştirmeleri yapmak için ihtiyaç duyduğunuz geri bildirimleri alın

Google Play

Oyunculardan değerli erken geri bildirimler almak için test kanallarını kullanın Oyununuzun erken sürümlerini iç test ya da güvenilir kullanıcılarla kapalı ve açık test için yayınlayın.

Oyununuzu test ederek herhangi bir teknik sorunu veya kullanıcı deneyimi sorununu minimum kullanıcı etkisiyle çözebilirsiniz. Böylece oyuncuların çoğuyla, oyununuzun en iyi sürümünü paylaşabilirsiniz.

Oyununuzun farklı sürümleri için eşzamanlı iç testler yapabilirsiniz. Ayrıca dış testlerden gelen geri bildirimler oyununuzun herkese açık puanını etkilemez.

Unity

Oyununuzu, Unity Mobil Oyun Geliştirme Platformu ile geliştirin, kullanıma sunun ve çalıştırın

Android

Unity Mobil Oyun Geliştirme Platformu ile dünyanın dört bir yanındaki oyuncular için Android oyunlar geliştirin. Android tabanlı geliştirme işleminizi daha da kolaylaştıracak Android ve Play Oyun Hizmetleri eklentilerini deneyin.

Unreal

Android platformu için oyun geliştirme

Android

Unreal, yüksek performans için tasarlanmış bir C++ motorudur. Gerçek zamanlı teknoloji alanında çalışan herkese yönelik eksiksiz bir geliştirme araçları paketi içerir.

Visual Studio

Stadia entege geliştirme ortamı

Google Play

Stadia SDK, Stadia projelerini geliştirmek ve hata ayıklamak için Visual Studio ile entegre çalışır. Bir entegre geliştirme ortamı (IDE) olarak Visual Studio.

Visual Studio, 36 farklı yerleşik dili destekler. Ayrıca, dile özgü bir hizmetin bulunması koşuluyla hemen hemen her programlama dilini kullanabilir. Eklentiler kullanılarak diğer diller için de destek sağlanabilir.

Son derece genişletilebilir özellikteki bu platform makrolar, Visual Studio eklentileri ve Visual Studio paketleri kullanılarak geliştirici ihtiyaçlarına göre özelleştirilebilir.

Konuyla ilgilenen geliştiriciler Stadia.dev üzerinden erişim başvurusu yapabilir.

Android GPU Inspector

Oyununuzun kullanıcı arayüzü oluşturma aşamasında hangi noktalarda sorun yaşayabileceğini görün

Android

Oyuncularınıza sunduğunuz performansı artırmak için oyununuzun gerekenden fazla oluşturma işlemi yapıp yapmadığını kontrol edin.

Android GPU Profiler'i kullanarak, oyununuzun fazla çizim yapmasını, yani aynı pikseli aynı kare içinde birden fazla kez çizmesini önleyin. Bu araç oyununuzun oluşturma sorunlarını ayıklamanızı ve oyuncularınıza daha akıcı ve arabelleksiz bir deneyim sunmanızı sağlar.

Kullanıcı arayüzü pencerelerinin karelerini oluşturmak için gereken sürenin görsel temsilini inceleyerek fazla çizim işlemlerini belirleyebilir ve azaltabilirsiniz.

Android Studio CPU Örnekleme Profil Aracı

Oyununuzun CPU kullanımını optimize ederek daha hızlı ve daha sorunsuz bir kullanıcı deneyimi sunun

Android

Daha hızlı ve daha sorunsuz bir kullanıcı deneyimi sunmak için oyununuzun CPU kullanımını optimize edin.

Oyununuzla etkileşime girerken oyununuzun CPU kullanımını ve ileti dizisi etkinliğini gerçek zamanlı olarak incelemek için CPU Profiler'ı kullanın. Alternatif olarak, kayıtlı yöntem izlerinin, işlev izlerinin ve sistem izletinin ayrıntılarını da inceleyebilirsiniz.

CPU etkinliğini düzenli şekilde kontrol ederek oyuncularınızın pil ömrünü koruyun ve daha uzun süre oyun oynamalarına yardım edin.

Android Uygulama İmzalama

Bütünlük kontrolü için Android oyunlarda kod imzası kullanın

Google Play

Anahtarınızın kaybolması veya ele geçirilmesi ihtimaline karşı sunulan korumayla, oyununuzun imzalama anahtarını güvenli bir şekilde yönetin ve saklayın.

Google Play'den uygulama imzalama özelliğiyle Google, oyununuzun imza anahtarını yönetir ve korur. Ayrıca imzalama anahtarını kullanarak APK'larınızı dağıtım için imzalar. Bu yöntem, oyun imzalama anahtarınızı depolamanın güvenli ve korumalı bir yoludur.

Google Play'den uygulama imzalamayı kullandığınızda, anahtarlarınız Google'ın kendi anahtarlarını saklamak için kullandığı altyapıda depolanır.

Depolama

İçeriği kolayca depolayın ve yayınlayın

Firebase

Cloud Storage for Firebase ile, fotoğraf ve video gibi oyuncular tarafından oluşturulan içerikleri kolayca depolayın ve yayınlayın.

Prototip aşamasından üretim aşamasına zahmetsizce geçin. Oyunun mobil bağlantısı kesilip yeniden sağlandığında transferlerinizi otomatik olarak duraklatıp devam ettirerek oyuncularınızın zamandan ve bant genişliğinden tasarruf etmesini sağlayın.

Firebase Authentication entegrasyonu aracılığıyla bildirime dayalı güvenlik modelimizi kullanarak erişim kontrolü sağlayabilir ve verilerinizi güvende tutabilirsiniz.

Frame Pacing API

Android'de sorunsuz oluşturma olanağı ve sabit kare hızı elde edin.

Android

Oyununuzun grafiklerinin takılmasını önlemek için doğru kare hızını ve düşük giriş gecikmesini koruyun.

Frame Pacing kitaplığını kullanarak oyununuzda hata ayıklama profili oluşturun. Optimum giriş ekranı gecikmesi oranını sunan ultra hızlı kareler elde etmek için takas aralıklarını otomatik olarak seçin ve iş hattını devre dışı bırakın.

Oyununuzdaki karelerin oluşturma süresine en uygun yenileme hızını seçin ve oyuncularınıza daha iyi bir görsel deneyim sunun.

Kimlik Doğrulama

Kolay oturum açma ve oyuncu kimlik doğrulaması

Firebase

Firebase Authentication ile herhangi bir platformu kullanarak oyuncu oturumu açın. Firebase Authentication; e-posta ve şifreler, telefon kimlik doğrulaması, Facebook, Google, Twitter, GitHub girişi ve çok daha fazlasını destekler.

Güvenli ve uçtan uca kimlik çözümüne hızlıca kavuşursunuz. Bu çözümü oyununuza yerleştirin ve ihtiyacınıza göre özelleştirin.

Kendi kimlik doğrulama sisteminizi oluşturmanız ve devam ettirmeniz aylar sürebilir. Firebase Authentication'ın kurulması için ise en fazla 10 kod satırı gerekir. Firebase Authentication yine de hesap birleştirme gibi karmaşık durumların üstesinden gelebilir.

Test Globe entegrasyonu

Etkileşim kurmak için tıklayıp sürükleyin