Oyununuzun lansmanı
Oyununuzun lansmanı
Oyununuzun lansmanı

Oyununuzun lansmanı

Dünya genelinde milyarlarca oyuncuya ulaşan platformlarla lansmanınızın etkisini en üst seviyeye çıkarın.

Role göre çözüm bul
Platforma göre çözüm bul

Sonuç yok

Şu anda bu konuya yönelik herhangi bir çözümümüz bulunmuyor. Sonuç almak için filtreleri düzenleyebilir veya başka bir yaşam döngüsü sayfasını inceleyebilirsiniz.

Analytics

YouTube Analytics ile kitleniz hakkında detaylı bilgi edinin

Youtube

Kimlerin izlediğini, neleri izlemekten hoşlandıklarını ve hangi videoların size en fazla parayı kazandırabileceğini öğrenin.

YouTube Analytics, kanalınızın nabzını tutar. Neyin işe yarayıp neyin yaramadığını görmek için trendleri nasıl keşfedeceğinizi öğrenin. İzleyicilerinizi ve onların davranışlarını anlayarak başarıya giden yoldaki engelleri kaldırın ve başarılı bir kanal oluşturun.

YouTube'daki video erişiminizi, kitle etkileşiminizi, kanalınızı kimlerin izlediğini ve daha fazlasını öğrenmek için YouTube Analytics'ten faydalanın.

Aşamalı sunumlar

Aşamalı sunum yöntemini kullanarak uygulama güncellemelerinin güvenle yayınlayın

Google Play

Bir uygulama güncellemesini üretim ve test kanallarında güvenle yayınlamak için Google Play Console'daki aşamalı sunum yöntemini kullanın.

Kilitlenme raporlarını ve oyuncu geri bildirimlerini takip etmenizi sağlayan aşamalı sunum yöntemiyle oyuncularınızın belirli bir kısmına ulaşın. Güncellemenizi herkesle paylaşmaya hazır olana kadar, aşamalı sunumla ulaştığınız oyuncuların oranını zamanla artırabilirsiniz.

Hem yeni hem de mevcut kullanıcılar aşamalı sunum güncellemeleri alabilir. Güncellemeyi alacak kullanıcılar her yeni sürümde rastgele seçilir. Böylece elinizde değişken bir test grubu olur.

Canlı Etkinlikler

Oyunculara gerçek zamanlı olarak erişin ve onlarla gerçek zamanlı etkileşim kurun

Youtube

YouTube Live ile oyunculara kolayca erişin ve onlarla kolayca etkileşim kurun. İster büyük bir oyun gösterimi yayınlayın, ister canlı Soru-Cevap oturumları düzenleyin veya haftalık güncellemelerinizi paylaşın, araçlarımız her durumda akışınızı yönetmenize ve izleyicilerle gerçek zamanlı olarak etkileşim kurmanıza yardımcı olur.

YouTube Live ile yeni kitlelerle bağlantı kurabilir, önemli bir anı öne çıkarabilir, hayranlarınızla daha derin bağlar oluşturabilir, yaratıcılığınızın sınırlarını zorlayabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz.

İzleyicilerinizin canlı yayınınızda olanlara nasıl tepki verdiğini gerçek zamanlı olarak görmek için canlı sohbet özelliğini kullanarak izleyicilerinizin katılımını sağlayın. Canlı yayın bittikten sonra içeriğinizin etkisini daha da artırmak için vurgulama klipleri oluşturabilirsiniz.

Erken Erişim

Lansman öncesi oyununuzu Google Play'de öne çıkararak daha fazla kullanıcıya ulaşın

Google Play

Oyununuz lansman öncesi test aşamasındaysa, Erken Erişim'e kaydolun ve oyununuzla Google Play'de daha fazla gösterim yakalama şansı kazanın.

Oyunlarınızı daha geniş bir kitleyle paylaşmadan önce ilgili kullanıcılardan, oyunlarınızın performansını iyileştirmenizi sağlayacak özel ve dürüst geri bildirimler alın.

Erken Erişim özelliği ayrıca, oyun geliştirme sürecinin ilk aşamalarında size yardımcı olmak için ilk katılım deneyimlerinizi optimize etmekten materyal tasarımını uygulamaya kadar her konuda kullanıcı arayüzü ve kullanıcı edneyimi danışmanlığı sunar.

Lansman öncesi raporlar

Gerçek cihazlardaki otomatik testlerden faydalanarak oyununuzdaki sorunları tespit edin.

Google Play

Lansman öncesi raporları, Firebase özelliklerini ve Android vitals'ı kullanarak oyununuzu geliştirin.

Lansman öncesi raporlar düzen sorunlarını belirlemek, kilitlenme teşhisi koymak, güvenlik açıklarını bulmak ve daha birçok işlemi gerçekleştirmek için otomatik testleri gerçek cihazlar üzerinde çalıştırır. Oyununuzun neresinde sorun olduğunu belirlemek, lansman aşamasında kullanıcılara mümkün olan en yüksek kaliteyi sunmanızı sağlar.

Tüm sorunları hızlı bir şekilde çözerek (özellikle de kullanıcılara sorunu düzelttiğinizi bildiren bir yanıt gönderirseniz) olumsuz yorumları tersine çevirebilirsiniz. Ayrıca yeni kullanıcılara daha iyi bir deneyim sunarak karşılığında daha iyi puan ve yorumlar alabilirsiniz.

Ön kayıt

Ön kayıt kampanyalarıyla lansman öncesi talebi yakalayın

Google Play

Google Play ön kayıt kampanyalarıyla tüketicinin ilgisini erkenden çekin ve lansman performansına ivme kazandırın.

Lansman öncesi pazarlamalar, farkındalığı artırmanızı ve lansmandan önce oyununuz hakkında merak uyandırmanızı sağlar. Ön kayıt açıldıktan sonra, mağaza girişiniz Play Store'da aranabilir hale gelir. Böylece oyuncular lansmandan önce oyununuz hakkında bilgi edinebilir ve oyununuza ön kayıt yaptırabilir.

Lansmandan önce pazarlama çalışmalarını artırarak merak uyandırın. Böylece lansmandan sonra yapılacak yüklemeleri artırabilirsiniz.

Stadia Services

Geliştiriciler ve yayıncılara ön uç ve arka uç hizmetlerinden oluşan bir paket sunun

Stadia

Stadia Services, Stadia iş ortaklarına yönelik biz dizi ön uç ve arka uç hizmeti sunar.

Stadia ile iş ortağı olan geliştiriciler ve yayıncılar ön uç iş ortağı portalına erişim sağlar. Bu portal oyun dağıtımı, kaynak yönetimi, sertifika gönderme ve sonuç görüntüleme, raporlama ve analiz gibi pek çok önemli kaynaktan faydalanma imkanı sunar.

Stadia iş ortakları adına kullanılan arka uç hizmetlerinden bazıları ticaret araçları, oyuncu bilgisi ve sosyal grafikler, çok oyunculu hizmetler, Stadia'ya Özel Akış Bağlantısı Özellikleri, State Share, Crowd Boost ve Topluluk Oyunlarıdır.

Konuyla ilgilenen geliştiriciler Stadia.dev üzerinden erişim başvurusu yapbilir.

Topluluk Sekmesi

İzleyicilerinizle kurduğunuz etkileşimde videonun ötesine geçin

Youtube

Bütün bir video yapmak zorunda kalmadan izleyicilerinize ulaşın. Topluluk sekmesini kullanarak oyunculara, yeni içerik türleri içeren oyunlarınız hakkında daha derinlikli bir bakış sunabilir, hafif etkileşim araçlarını kullanarak topluluğunuzla etkileşim kurabilirsiniz.

Topluluk sekmesinde paylaşım yaparak kitlenizle daha sağlam bağlantılar kurun. Hem abone olan hem abone olmayan izleyicileriniz için kamera arkasından bir fotoğraf yayınlayabilir veya videonuzdan bir önizlemeyi GIF biçiminde paylaşabilirsiniz.

Topluluk gönderileri, kitlenizin daha fazla içerik için kanalınızı sık sık ziyaret etmesini sağlamanın en iyi yollarından biridir. Yüklemeler arasında paylaşım yaparak hayranlarınızın ana sayfa özet akışından, abonelikler özet akışından ve mobil bildirimlerden kanalınıza daha sık gelmesini sağlayın.

Bağımsız Oyunlar Köşesi

Bağımsız oyununuzu mümkün olduğunca çok kullanıcıya ulaştırın

Google Play

Yeni ve yenilikçi bağımsız oyunlara yer veren bir Google Play Store sayfası olan Bağımsız Oyunlar Köşesinde oyununuzu tanıtın.

Burada, Android'deki gelişiminize güç katacak Indie Games Contest gibi yarışmalar ve Indie Games Accelerator gibi programlar bulabilirsiniz.

Oyununuzun Bağımsız Oyunlar Köşesi'nde yer alması için, en fazla 30 kişilik bir ekip tarafından geliştirilen yeni bir oyununuzun olması yeterli.

FameBit

Markalı içeriğinizin doğru kitleye ulaşmasını ve onları harekete geçirmesini sağlayın

Youtube

Marka hikayenizi sosyal medyada etkisi yüksek kullanıcılar üzerinden anlatmak, YouTube'un markalı içerik platformu FameBit ile artık çok kolay.

FameBit'i kullanarak tek bir yerden ücretsiz kampanya başlatabilir, ilgilenen etkili sosyal medya kullanıcılarından (influencer) teklif alabilir ve önemli metrikleri kolayca takip edebilirsiniz.

Bu self servis influencer pazarlaması olanağı kendiniz için en uygun bütçeyi belirlemenizi; markanız için doğru içerik üreticilerini seçmenizi; görüntülenme, beğeni ve etkileşim oranlarınızı artırmak için ihtiyaç duyduğunuz içeriğe ulaşmanızı sağlar.

Oyun Sayfaları

YouTube genelinde güçlü bir marka varlığı oluşturmak için oyununuzun anahtar görsellerini yenileyin

Youtube

Oyun ana sayfasındaki yeni YouTube oyun içeriklerini keşfedin. En iyi canlı oyunları, en iyi canlı yayınları, trend oyun videolarını ve aboneliklerinizin son oyun videolarını inceleyin.

Oyun sayfaları, tek bir oyun hakkında kullanıcı tarafından oluşturulan içeriklerin yer aldığı otomatik olarak oluşturulmuş merkezlerdir. Canlı, Trend, Let's Play vb. kategorilerdeki önerilen içeriklerin yanı sıra resmi içeriğiniz de otomatik olarak doldurulur.

Oyun ana sayfası, YouTube arama sonuçları ve herhangi bir oyun videosunun video açıklaması dahil olmak üzere YouTube'daki birçok yerde, oyun sayfalarına giden bağlantılar bulabilirsiniz.

Play Protect

Cihaz üzeri hizmetlerle cihazları ve verileri güvende tutun

Google Play

Oyununuzun işlevselliğini sürekli iyileştirin Google, bulut tabanlı bileşenlerle entegre cihaz üzeri hizmetlerle güncellemeleri aktararak cihazların ve verilerin güvende tutulmasını sağlayabilir.

Hafif, günlük ve otomatik tarama işlemleriyle oyuncularınızı potansiyel zararlı uygulamalardan koruyun. Bu, Google Play Protect'in algılanan bir tehdide hızlıca yanıt vermesini sağlayarak oyuncuların tehdide maruz kalma süresini ve etkilenen cihaz sayısını azaltır.

Google Play Protect, Potansiyel Zararlı Uygulamaları (PHA) belirlemek için bulut tabanlı uygulama doğrulama hizmetlerini kullanır. Google Play Protect, Android cihazları tarayarak PHA varlığına işaret eden izler arar.

Premieres

YouTube Premieres'i kullanarak önemli anlarınız için heyecan ve katılımı artırın

Youtube

YouTube Premieres, daha önce kaydedilen videoları ilk kez izleyiciye sunduğunuz anı, sinema veya TV programı galalarında olduğu gibi canlı bir şekilde paylaşmanızı sağlayan yeni bir araçtır. Premieres size, hiçbir ekstra çalışma yapmadan YouTube üzerinden lansman deneyimi yaşamanızı sağlar.

Premieres'i kullanarak topluluğunuzla gerçek zamanlı olarak etkileşim kurabilir, en yeni oyununuzu kolayca duyurabilir ve paylaşılabilir video sayfanızın kulaktan kulağa yayılmasını sağlayabilirsiniz. Premiere sırasında siz ve izleyici kitleniz yorumlar, .canlı sohbet ve etkinleştirilmişse Super Chat üzerinden etkileşime kurabilirsiniz. Premieres'in canlı sohbet özelliği, kitlenizi rahatsız etmeden onlara içeriğiniz hakkında gerçek zamanlı yorumlar, bilgiler ve içgörü sağlamanın en iyi yollarından biridir.

SafetyNet Onay API'si

Oyununuzun üzerinde çalıştığı Android cihazları değerlendirerek oyununuzun bütünlüğünü geliştirin

Android

Oyunlarınızı çalıştıran Android cihazların Android uyumluluk testlerinin gereksinimlerini karşıladığından emin olmak için Android cihazları değerlendirin.

Oyuncuların gizliliğini koruyup pil ve bant genişliği tüketimini minimumda tutarken aynı zamanda oyununuzun kötü amaçlı tehditlere karşı korunduğundan emin olun. Bütünlük sorunlarını tespit etmek için cihazın yazılım ve donanım ortamını inceleyin ve iyileştirilmiş Android cihazların referans verileriyle karşılaştırın.

Sunucularınızın orijinal oyununuzla etkileşim kurup kurmadığını ve orijinal bir Android cihaz üzerinde çalışıp çalışmadığını belirlemenize yardımcı olması için bu API'yi kötüye kullanım algılama sisteminizin bir parçası olarak kullanın.

SafetyNet Verify Apps API

Cihazları potansiyel zararlı uygulamalara karşı koruyun

Android

Mevcut cihazın kötü amaçlı uygulamalara karşı korunduğunu onaylayarak, oyununuzdaki finansal bilgiler gibi hassas oyuncu verilerini koruyun.

Minimum güvenlik gereksinimlerini karşılamayan cihazlarda oyununuzun bazı işlevlerini devre dışı bırakarak oyununuzun sunduğu deneyimleri mümkün olduğunca güvenli hale getirin ve oyuncularınızın karşı karşıya olduğu tehlikeyi azaltın.

Henüz Uygulama Doğrulama özelliğini kullanmayan oyuncuları bu korumadan faydalanmaya teşvik edin ve cihaza yüklenmiş bilinen potansiyel zararlı uygulamaları tanımlayın.

SafetyNet reCAPTCHA API

Oyununuzu spam'lere ve kötü amaçlı trafiğe karşı koruyun.

Android

Oyununuzu spam'ler ve kötüye kullanım amaçlı diğer eylemlerden korumak için gelişmiş bir risk analizi motoru kullanın.

Oyununuzla etkileşim kuran kullanıcının bot olabileceğinden şüphe duyduğunuzda bir CAPTCHA yayınlayarak botların oyununuzla etkileşimde bulunmasını önleyin.

ReCAPTCHA API'si cihaz ve uygulama verileri ve bütünlük denetimi sonuçları gibi donanım ve yazılım bilgilerini toplayıp bu bilgileri analiz için Google'a göndererek çalışır.

Start on Android

Oyununuzu Google Play'de kullanıma sunmadan önce test edin, yineleyin ve optimize edin

Google Play

Start on Android ile uygulamalı destek, erken erişim hakkı, teknik destek ve diğer avantajlardan faydalanmak için başvurun.

Kullanıma sunulmamış özellikler, ürün satışı fırsatları ve özel programlar gibi benzersiz avantajlardan faydalanın. Ayrıca, oyununuzun farklı bölümlerini optimize etmek için Play içerik ekibinden kullanıcı arayüzü ve kullanıcı deneyimi danışmanlığı alabilirsiniz.

Programa kabul edilen katılımcılar, Google Cloud Platform'un Spark Paketi'ni almaya hak kazanırlar. Bu paket, Google Cloud ve Firebase kredisi olarak 20.000 ABD doları ve 10 çalışana kadar 12 ay ücretsiz Google Workspace kullanımının yanısıra program ve özel etkinliklere katılma fırsatlarını içerir.

Test Globe entegrasyonu

Etkileşim kurmak için tıklayıp sürükleyin